Kategorie

REKLAMA

Elektronika dla Psów i Kotów

Akcesoria Logopedyczne.

FAQ

1.Który kolor końcówki słuchawki jest lepszy czarny czy cielisty?

Niestety nie ma jednoznaczej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od typu kanału słuchowego użytkownika oraz od rozmiaru słuchawki. Jeśli kanał słuchowy jest przeciętnych rozmiarów i nie jest za wąski lepiej użyć słuchawki z ciemną końcówką. Czarny kolor spowoduje, że gdy słuchawka znajdzie się w kanale słuchowym jego otwór będzie wyglądał naturalnie. Jasny kolor końcówki powoduje wrażenie jakby kanał słuchiowy był zarośnięty. Jasny kolor wieczka sprawdza się natomiast, gdy kanał słuchowy jest na tyle wąski, że nie można głęboko w nim umieścić słuchawki. Wtedy z bliska otwór kanału słuchowego wygląda nienaturalnie, ale z dalszej odległości nie rzuca się to w oczy gdyż nie kontrastuje tak ze skórą ucha.
Najczęściej mniejsze słuchawki, czyli te wnikające głębiej do kanału słuchowego występują w wersji z czarną końcówką. 


2.Czym różni się słuchawka Sensa SlimFit od innych na rynku?
 
Sensa SlimFit wyposażona jest w system wymiennych filtrów przeciw-woskowinowych chroniących ją przed uszkodzeniem powodowanym przez wydzieliny kanału słuchowego tj. woskowina, pot lub inne zabrudzenia np. kurz. 
Słuchawka Sensa SlimFit posiada także nowy smuklejszy kształ, który sprawia, że dostaje się ona głębiej do kanału słuchowego co skutkuje tym, że jest ona kompletnie niewidoczna z zewnątrz.
Słuchawka Sensa SlimFit wchodząc głębiej do kanału słuchowego powoduje, że dźwięk jest głośniejszy niż w innych mikrosłuchawkach.

 

3. Dlaczego Filtry w słuchawkach są tak ważne?
 
Środowiskiem pracy słuchawki indukcyjnej jest kanał słuchowy, którego stałą, naturalną funkcją jest produkcja woskowiny i potu.
Słuchawki indukcyjne tak jak douszne aparaty słuchowe (CIC) przez ciągłą styczość z wydzielinami kanału słuchowego narażone są na uszkodzenie ich delikatnych podzespołów.
Słuchawka Sensa SlimFit tak jak profesjonalne douszne aparaty słuchowe wyposażona jest w system wymiennych filtrów Anti-Wax, dzięki czemu jest ona odporna na uszkodzenia przez woskowinę, pot lub kurz.
Z doświadczenia naszego serwisu wynika, że słuchawki bez ochrony w postaci filtrów często ulegają nieodwracalnemu uszkodzeniu. Uszkodzenie takie objawia się zmniejszeniem głośności słuchawki, a czasami całkowitym jej zamilknięciem.   
System wymiennych filtrów eliminuje całkowicie problem powyższy problem sprawiając że zawsze możemy liczyć na najwyższą jakość dźwięku naszej słuchawki oszczędzając przy tym na drogich naprawach.
 
4. Zastanawiam się nad zakupem zestawu Mikrosłuchawka + Długopis indukcyjny Bluetooth. Jakie są zalety długopisu w stosunku do pętli Bluetooth?
 
Zalety długopisu ind. Bluetooth w stosunku do pętli indukcyjnej: 
Długopisy indukcyjne jako nowy produkt nie są rozpoznawalne przez osoby postronne. 
Swoboda korzystania - całkowity brak kabli.
Na długopisie znajduje się dyskretnie ukryty przycisk odbioru i kończenia połączeń.
Poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku funkcyjnego dzwonimy pod ostatni wybrany numer.
Mikrofon umieszczony jest na samym końcu długopisu dzięki czemu możemy przekazywać informacje słownie podczas pisania. 
Mówimy tutaj bezpośrednio do mikrofonu umieszconego w górnej częsci długopisu więc możemy to robić szeptem.
Długopis ma zwyczajne wymienne wkłady. 
Nadajnik do mikrosłuchawki znajduje się w długopisie dzięki czemu głośność w słuchawce możemy regulować w zależnośći od odległości obydwu urządzeń. (Im długopis bliżej ucha tym dźwięk jest głośniejszy)
 
5. Zastanawiam się nad zakupem zestawu z długopisem indukcyjnym. Który z nich jest najlepszy?
 
Wszystkie nasze długopisy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i bezawaryjnością.
Długopis 2 generacji w stosunku do dwóch pozozstałych ma najlepszy mikrofon dzięki czemu idealnie nadaje się do szeptania.
Długopis 3 generacji ma najmocniejszy nadajnik, dzieki czemu może on znajdować się daleko od ucha przez co sprawia że jest on bardzo wygodny w użyciu. 
Długopis 3 generacji jest też najmniejszy i budzi wrażenie drogiego eleganckiego długopisu.
 
6. Jaka jest przewaga Pętli indukcyjnej Bluetooth nad długopisem Bluetooth?
 
Pętla indukcyjna Bluetooth wyposażona jest w bardzo czuły mikrofon porównywalny tylko z tym w długopisie 2 generacji.
Pętla Bluetooth charakteryzuje się stałą jakością i stabilnością dźwięku.
Czas rozmów pętli bluetooth to ponad 5 godzin, czas czuwania to 90 godzin (dłużej niż niejeden telefon) w stosunku do 1,5h czasu rozmów oraz 5 godzin czasu czuwania w długopisie Bluetooth.

7. Czy warto kupić pętlę indukcyjną z wbudowanym wzmacniaczem?

Użytkownicy pętli indukcyjnych szczególnie tych kablowych często uskarżają się na słabą głośność w słuchawce. Wynika to z tego, że pętle kablowe są pętlami całkowicie pasywnymi (brak wzmocnienia sygnału) i sprawdzają się w miejscach gdzie panuje kompletna cisza. W hałaśliwym otoczeniu sygnał przez nie nadawany jest za słaby co skutkuje gorszym zrozumieniem komunikatów nadawanych ze słuchawki. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się pętle ze wzmacniaczem. Siła sygnału nadawana przez takie pętle zapewnia wygodę użycia w głośnym środowisku. Regulacja dźwięku w pętli dodatkowo zapewnia nam doskonałe dopasowanie natężenia dźwięku do otaczających nas warunków dzięki czemu dźwięk ze słuchawki nie będzie słyszany przez osoby postronne.
 
8. Dlaczego słuchawka Sensa Eco może być używana tylko z pętlami wzmacnianymi ( ze wzmacniaczem)?
 
Wielu sprzedawców prubując przyciągnąć klientów tanią ofertą sprzedaje słuchawki przeznaczone do zestawów wzmacnianych ze zwykłymi pętlami indukcyjnymi.
Mikrosłuchawka Sensa Economic została zaprojektowana do użycia z pętlami wyposażonymi we wzmacniacz mocy. Słuchawka Sensa Economic jest zbyt cicha w skojarzeniu z innymi pętlami. 
 
9. Zstanawiam się nad zakupem Zestawu Mikrosłuchawka + okulary indukcyjne Bluetooth. Jakie są zalety okularów ind. Bluetooth w stosunku do zwykłych pętli?
 
Okulary indukcyjne Bluetooth jako nowy produkt nie są rozpoznawalne przez osoby postronne przez co zupełnie nie budzą podejrzeń.
Swoboda korzystania - całkowity brak kabli.
Mikrofon skierowany jest w stronę ust dzięki czemu możemy wygodnie przekazywać informacje słownie.
Mówimy blisko mikrofonu, możemy to więc robić szeptem.
 
10. Poszukuję do mojej firmy ochroniarskiej dyskretnego zestawu słuchawkowego Mikrosłuchawka + Pętla indukcyjna  współpracującego z radiotelefonem? 
 
W naszej ofercie mamy specjalne dyskretne pętle indukcyjne "3-wire" w których przycisk PTT oraz mikrofon są umieszczone oddzielnie. Mikrofon można ukryć pod klapą marynarki, pod krawatem lub kołnieżykiem, podczas gdy przycisk PTT można schować w rękawie. Takie rozwiązanie sprawia, że komunikacja jest bardzo dyskretna. W wersjach gdzie mikrofon i przycisk PTT są w jednym module, za każdym razem kiedy użytkownik chce przemówić musi sięgnąć ręką do modułu. Moduł taki umieszczany jest, z racji wbudowanego mikrofonu, w okolicy ust, przez co dekonspiracja użytkownika nie sprawia większego problemu.
Dzięki naszemu rozwiązaniu użytkownik nie wykonuje zbędnych ruchów ręką aby wcisnąć przycisk PTT, który ukryty jest w rękawie lub dłoni. Mikrofon może być z kolei blisko ust przez co dźwięk jest wyraźniejszy dla rozmówcy.

11. Jaki jest zasięg zestawu?

Zasięg zestawu do dyskretnej komunikacji zależy od od tego z jakim urządzeniem taki zestaw jest używany. Najczęściej zestawy użytkowane są z telefonami komórkowymi. Zasięg komunikacji przy uzyciu telefonu komórkowego jak wiemy jest nieograniczony.
W sprzedaży dostępne są zestawy współpracujące z radiotelefonami. W tym drugim przypadku zasięg komunikacji zależy od rodzaju radiotelefonu oraz jego mocy. Z reguły jest to maksymalnie 4km.

12. Która pętla jest lepsza Bluetooth czy standardowa (pasywna)?

Pętla Bluetooth jest technologicznie bardziej zaawansowana. Jest wyposażona we wzmacniacz audio, dzięki któremu dźwięk w słuchawce jest głośniejszy i bardziej wyraźny, Pętla Bluetooth dzięki bezprzewodowemu połączeniu z telefonem zapewnia większą wygodę korzystania. Telefon można ukryć do 10 metrów z dala od siebie. Pętla Bluetooth posiada przyciski regulacji głośności co sprawia, że nie musimy sięgać po telefon za każdym razem kiedy chcemy wyregulować dźwięk. Funkcja ta jest przydatna, kiedy zmieniamy otoczenie z hałaśliwego na ciche lub odwrotnie i głośność słuchawki nie jest dostosowana do nowych warunków. 

13. Czy obsługa urządzenia jest skomplikowana?

Nie, użytkowanie naszych zastawów jest niezwykle proste. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja obsługi.

14. Czy ktoś może zobaczyć słuchawkę w moim uchu?

Słuchawka Sensa jest niezwykle mała, do tego ma kształt odwzorowujący kanał słuchowy, co sprawia, że po włożeniu do ucha chowa się w jego głąb i pozostaje niezauważalna z zewnątrz. 
Czasami jednak kanał słuchowy szczegulnie u kobiet jest na tyle wąski, że słuchawka nie chowa się w nim wystarczająco głęboko. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest słuchawka Sensa Slim która dzięki wąskiej, klinowatej konstrukcji, idealnie wposowuje się w najwęższe kanały słuchowe będąc w nich całkowicie niezauważalna

15. Czy to prawda, że im mniejsza słuchawka tym lepiej?

Rozmiar słuchawki decyduje o stopniu kamuflarzu. Im mniejsza słuchawka tym większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie ona wykryta u użytkownika. Jednak błędem jest skupianie się na długości słuchawki jako najważniejszym parametrze. W rzeczywistości decydujące znaczenie ma średnica słuchawki oraz jej kształt. Od wielkości średnicy zależy czy słuchawka schowa się wewnątrz kanału słuchowego i pozostanie niewidoczna czy może będzie wystawać z ucha budząc przy tym zainteresowanie osób postronnych. Słuchawka wzorem kanału słuchowego powinna zwężać się od podstawy ku czubkowi. Taki kształt znacznie ułatwia aplikację słuchawki i sprawia że klinuje się ona w  kanale słuchowym uniemożliwiając zmianę położenia czy w najgorszym razie wypadnięcie z ucha. 


16. Jak mikrosłuchawka i pętla indukcyjna są zasilane?

Mikrosłuchawki w większości zasilane są wymiennymi bateriami. Baterie takie są ogólnie dostępne. Na rynku pojawiły się też słuchawki magnetyczne nie wymagające baterii, niestety ze względu na bardzo słabą jakość dźwięku nie są one polecane. Pętle Indukcyjne przewodowe  są całkowicie pasywne i zasilana są z telefonu. Pętle Bluetooth posiadają wbudowany akumulator, który ładowany jest ładowarką sieciową.

17. Potrzebuję pętli indukcyjnej na przewodzie ale często zmieniam telefony. Którą pętlę indukcyjną wybrać?

Pętle indukcyjne na przewodzie mimo że w większości posiadają gniazdo 3,5mm często współpracują tylko z określoną marką telefonów. Wynika to z tego że wtyczka mini jack 3,5mm może mieć różną kolejność pinów co ogranicza dobór telefonu. W naszej ofercie pojawiła się ostatnio pętla indukcyjna MultiPhone ze specjalnym przełącznikiem, który zmienia kolejność pinów na wtyczce co sprawia, że pętla ta może współpracować z każdym telefonem z gniazdem 3,5mm. 

18. Potrzebuję przewodowej pętli do telefonu komórkowego której będę mógł używać także z odtwarzaczem mp3.

Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest Uniwersalna pętla Multiphone która jest kompatybilna ze wszystkimi telefonami z gniazdem 3,5mm. Dodatkowo można jej używać w połączeniu z odtwarzaczami MP3 z gniazdem 3,5mm.

19. Potrzebuję dyskretnego urządzenia do komunikacji, jednak nie mogę skorzystać z telefonu komórkowego, pętla indukcujna ze względu na przewody też jest wykluczona.

Do wyjątkowo tajnych działań z dużym ryzykiem dekonspiracji polecamy niezwykle dyskretny sprzęt w postaci  GSM BOX'a. Urządzenie to łączy w sobie funkcje telefonu komórkowego oraz pętli indukcyjnej. Ze względu na bardzo małe wymiary (tylko 4mm grubości) GSM BOX Ultra Slim mieści się w portfelu w miejscu na kartę kredytową. Może on być również noszony w kieszeni koszuli lub spodni. Urządzenie posiada mikrofon, który umożliwia dwustronną komunikację (może być w  wersji na przewodzie) oraz moduł indukcyjny komunikujący się z mikrosłuchawką ukrytą w uchu.

20. Czym się różni mikrokamera 3G N1 (cena 3500zł) od mikrokamery video-Box 3G (cena poniżej 1000zł)?

Mikrokamera 3G N1 Wykorzystuje transmisję poprzez serwer dzięki czemu obraz może być oglądany w wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na komputerze podłączonym do internetu. Obraz może być nagrywany na dysk komputera można też zapisywać zdjęcia klatek filmu. Kamera ma dwa tryby przesyłu danych : Na żywo oraz w wyższej rozdzielczości z opóźnieniem. 
Moduł główny jest niezwykle mały wielkość paczki papierosów. Moduł ma wbudowaną antenę.Moduł posiada wbudowany wyświetlacz. Funkcja lokalizacji GPS.

Mikrokamera VideoBox 3G przesyła obraz za pomocą video rozmowy na inny telefon lub tablet z oprogramowaniem Android lub iOS. Moduł główny kamery jest dosyć duży i ma dokręcaną antenę.