Categories

REKLAMA

Elektronika dla Psów i Kotów

Akcesoria Logopedyczne.

Jak działa Mikrosłuchawka?

Chociaż mikrosłuchawka w ostanim czasie stała się urządzeniem dość powszechnym, wciąż wiele osób zgłaszających się do naszego sklepu nie rozumie zasady jej działania. O takim stanie rzeczy śwadczą zadawane pytania , np: "Jaki zasięg ma mikrosłuchawka?"
Żeby rozwiać liczne wątpliwości, po krótce postaram się przedstawić sposób działania zestawu do dyskretnej komunikacji zwnanego też powszechnie zestawem egzaminacyjnym. Odpowiedź na bardziej szczegółowe pytania znaleźć można w sekcji FAQ.
 
 Mikrosłuchawka jest częścią zestawu do tzw dyskretnej komunikacji w którego skład wchodzi również transmiter indukcyjny. Ten ostatni może występować w postaci pętli indukcyjnej lub może być zakamuflowanyw długopisie, okularach, zegarku i tym podobnych przedmiotach osobistych. Transmiter indukcyjny połączony jest kablowo lub przez łącze Bluetooth z telefonem komórkowym. Podczas rozmowy telefonicznej transmiter za pomocą indukcji elektromagnetycznej przekazuje sygnał z telefonu do mikrosłuchawki znajdującej się w uchu. W skład zestawu wchodzi zawsze mikrofon który zapewnia komunikację w obie strony czyli jak podczas zwykłej rozmowy telefoniocznej. Mikrofon zintegrowany jest z transmiterem indukcyjnym (czyli pętlą indukcyjną, długopisem, okularami itp).
 
Mikrosłuchawka dzięki swoim niewielkim rozmiarom chowa się do kanału słuchowego. 
Pętla indukcyjna w celu kamuflażu noszona jest pod ubraniem. Nowością są transmitery indukcyjne w długopisie, okularach, zegarku itp. Taka postać urządzenia zapewnia dużą wygodę korzystania i brak potrzeby ich ukrywania.
 
Różne rodzaje transmiterów:
Długopisy indukcyjne Bluetooth do mikrosłuchawki okulary indukcyjne do mikrosłuchawkizegarek do mikrosłuchawkipętla Bluetooth myVoice 306 do mikrosłuchawkipętla bluetooth wzmacniacz 3 wattpętla indukcyjna kablowa do mikrosłuchawki
 
 
Transmiter, jak wspomniano, może łączyć się z telefonem komórkowym przez kabel, czego przykładem jest pętla kablowa, może też komunikować się z nim przez łącze Bluetooth i tutaj mamy pętle, długipisy, okulary i zegarki Bluetooth.
Dzięki systemowi Bluetooth, telefonu nie musimy mieć blisko przy sobie. Może on być np. w torbie czy plecaku, cały czas pozostając w kontakcie z transmiterem. Ograniczeniem są tu: zasięg 10 metrów co wynika z mocy sygnału Bluetooth oraz przeszkody w postaci ścian.

Zasięg indukcji transmitera (czyli zasięg do mikrosłuchawki) jest bardzo zróżnicowany i zależy od mocy urządzenia, która przekłada się na maksymalną głośność słuchawki. Najmniejszą mocą charakteryzują się pasywne pętle indukcyjne, których źródłem zasilania jest tylko i wyłącznie telefon komórkowy. Najmocniejszym sygnałem charakteryzują się pętle i inne transmitery z wbudowanym wzmacniaczem. Ich duża moc skutkuje większym zasięgiem (niektóre aż do 1,5m) oraz większą głośnością w mikrosłuchawce co z kolei sprawia że korzystanie z tego typu urządzeń jest o wiele wygodniejsze.
 
Transmiter dla zapewnienia obustronnej komunikacji wyposażony jest dodatkowo w mikrofon, z którego dźwięk przekazywany jest przez kabel lub łącze Bluetooth do telefonu, a następnie przez sieć GSM do telefonu komórkowego naszego rozmówcy. 

Zasada działania zestawu do dyskretnej komunikacji:
zasada działania mikrosłuchawki

 
Reasumując aby komunikować się w ukryciu z partnerem, potrzebujemy mikrosłuchawkę, transmiter i telefon komórkowy. Nasz Partner potrzebuje jedynie swojego telefonu komórkowego z którego zwyczajnie wykonuje do nas połączenie.
 
 
 

News